Airsoft Man

Ahoj airsoft mani zde je nějaká stránka kde se dozvíte něco o AIRSOFTU a zbraních

Airsoft zbraně

FN P90

P90 (zkratka z celého jména Project 90) je označení moderní automatické zbraně, která byla vyvinuta pro boj v zastavěných oblastech firmou Fabrique Nationale de Herstal na žádost NATO.

16. dubna 1989 vydalo NATO dokument D/296, ve kterém uvádí požadavek na vývoj nové zbraně pro osobní obranu, která by odpovídala moderním poznatkům a potřebám vojáka v boji, které se stále více přesouvají do měst. Zbraň měla být podle záměru připravena do služby do roku 2000. NATO vzneslo požadavek, aby zbraň byla schopna využívat náboje, které by pronikly neprůstřelnou vestou.

P90 se dostala do aktivní služby již v roce 1994.
Zbraň je navržena tak, aby bylo možno jí používat pro leváka i praváka bez ohledu. Z obou stran je tedy více méně symetrická. využívá náboje 5.7 x 28 mm a naprosto unikátní podávání nábojů, které se z plastového zásobníku před podáním do komory otočí o 90°. Zbraň má velmi atypický tvar, který je navržen pro ideální pohyb bojovníka mezi domy. Tělo zbraně se nachází během útočné pozice u těla střelce, čímž zbraň nepřesahuje jeho postavu. Výhodou je snadná manipulace v členitém terénu a odstranění nebezpečí, že střelec hlavní zavadí o překážku. Na obou stranách hlavně se pak nacházejí střelecké mušky v souvislosti s použitím na obě strany.

Specifické je i držení zbraně, kdy se na něm podílejí obě dvě ruce. Jedna na spoušti a druhá se umístí do připraveného otvoru pro stabilizaci těla zbraně a tedy i hlavně, která je zde umístěna. Prázdné nábojnice odpadávají ze spodu zbraně, nevyskakují tedy po straně, což umožňuje opět její využívání na obě strany.

P90 je snadno rozložitelná, čímž se usnadňuje její údržba a případná výměna poškozených částí.

Zbraň je možné vybavit doplňky v podobě tlumiče, kolimátoru, baterky, či záchytkou na prázdné patrony.

FN P90 nepatří do kategorie samopal, ale do kategorie zbraní PDW ( Personal Defense Weapon - zbraň osobní obrany ) protože používá zkrácený puškový náboj.

Žádné komentáře
 
Děkujeme že jste zhledli tuto stránku a doufáme že né naposledy naschledanou