Airsoft Man

Ahoj airsoft mani zde je nějaká stránka kde se dozvíte něco o AIRSOFTU a zbraních

Airsoft zbraně

61 "škorpion"

VZ.61 Škorpion Tokio Marui


 

Historii této zbraně asi znáte.
Airsoftového škorpa koupíte buď od Maruzenu, co je plynový škorp s dávkou nebo jako manuál a to od jedné z těchto firem: Tokio Marui, Stti nebo Stti China
Já sem se zatim setkal jen se škorpem od Marui, takže s ostatníma škorpama nemůžu srovnávat, ale myslim že když chcete manuálního škorpa, je nejlepší si koupit tohodle. Stti moc nedůvěřuju a ty tři stovky si radši připlatim. Stti China to už je klasická "vietnamka" od toho bych moc nečekal, ale bylo by zajímaví si ho koupit třeba už kvůli tomu tlumiči, ketrý by měl pasovat na marujáckého škorpa.
Ale abych nezdržoval, teď k samotné zbrani... Co vám možná u dlouhého manuálu bude vadit je, že je krátkej a lehkej. Mě spíš vadilo to druhé (váží jen 800g) protože záložní pistole byla témeř težší než samotnej škorp. Velikost celkem vyhovuje, prostě si musíte zvyknout že to neni žádná puška ale kompaktní samopal.
Jedna věc která je na škorpovi dost zbastlená, je sklopka. Že nejde zaklapnout v zadný pozici neni zas tak horzný, ale hlavně je dost nepohodlná. Takže doporučuju si vohnout dle libosti aby vám to vyhovovalo. Lidi se na mě blbě koukaj, když jim říkám, že pažba se může opřít i o lícní kost... tak tady je důkaz
Popruh ke škorpovi můžete připevnit, jsou tu na něj dvě očka. Jedno je tam ovšem jaksi navíc a vypadá dost odpudivě, takže doporučuji odšroubovat a sundat. Popruh pak můžete udělat jednobodoví - za pažbičku jako je to u pisotolí, nebo dvojbodoví za pažbičku a pažbu.
Mířidla mají dvoupolohové hledí a klasickou mušku. V základu se s nima míří dost blbě, je lepší proříznout hledí a mušku obarvit.
Přepínač střelby má tři polohy, z toho jedna je zajištěno (0) a dvě jsou odjištěno (1,20)
Natahování celkem pohodlné a rychlé. Natahovací páčku můžete přendat i na pravou stranu.
Zásobník je klasický dvoukomorový (na 26 kuliček + 2 nad pojistkou) a blbě se přepíná na druhou komoru, nejlepš je mít dlouhé nehty jinak neni šance ten čudlik zmáčknout :-)
Střelba je dost přesná a dostřel taky slušný. Nejvíc se mi osvědčili kuličky 0,23g, ale můžou se použít i dvacítky nebo pětadvacítky. Nevim přesně kolik je efektivní dostřel, ale odhadem tak 40m. Prakticky to znamená stejně jako Mp5A3 a asi o 5m míň než XM (obojí marui)
Celkové hodnocení:
Perfektní malý kropidlo za šlušnou cenu!
Žádné komentáře
 
Děkujeme že jste zhledli tuto stránku a doufáme že né naposledy naschledanou